LatestNews

Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba w ogóle nie musi być duża, aby zdołać bez problemu magazynować w niej rzeczy i zachować odpowiedni ład. Możemy także na nią przeznaczyć wnękę w ścianie w sypialni. Gdy mamy zamiar odseparować garderobę od pokoju, możemy zdecydować się na drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Urządzenie garderoby uzależnione jest przede wszystkim od tego, co chcemy w niej trzymać. To, czy w czyjejś garderobie znajdzie się więcej półek, szuflad czy może drążków z wieszakami zależy od rodzaju posiadanych ubrań. Myśląc o meblach do garderoby powinniśmy pod uwagę wziąć także to, czy potrzebne nam dodatkowe miejsce na przeróżne sprzęty, takie jak żelazko lub deska do prasowania.

Gdy posiadamy mało miejsca na garderobę, świetnym wyborem będzie kupno szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zmaksymalizować miejsce zarówno na nasze rzeczy i różne dodatki. Warto zdecydować się na zakup mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która znana jest z wytwarzania bardzo dużych szaf ubraniowych. Pojemna szafa narożna też jest świetną decyzją oraz powiększy ilość miejsca na naszą odzież.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Kolejną metodą, która pozwoli na zwiększenie przestrzeni użytkowej w swojej garderobie jest wstawienie drzwi przesuwnych. Jest to doskonały wybór nawet gdy będzie to samodzielne pomieszczenie. Przez zastosowanie drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest konieczna do otworzenia zwykłych drzwi. Możemy wybrać gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Właściwie wybrane meble to nie wszystko. Niezwykle istotne jest też właściwe oświetlenie garderoby. Bardzo istotne jest, by światło docierało do wszystkich półek i zakamarków. Jeśli dysponujemy sporą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, musimy też zadbać o oświetlenie punktowe. Warto rozważyć nabycie LED-ów. Wykorzystują one mało energii oraz można zamontować je w najróżniejszych miejscach, gdyż przyjmują one różne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim detalem, o którym nie można zapominać jest lustro. Bardzo duże lustro pełni dwa istotne zadania. Jest ono konieczne w trakcie wyboru ubioru oraz zwiększa optycznie wnętrze. W przypadku niewielkiego pokoju warto zastąpić lustro stojące wiszącym. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać zakup szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

Polecamy także: