24 wskazówki, jak odnieść sukces w GTA 5

Wskazówki dotyczące gta v


W tym momencie mistrzostw powinieneś był przeczesać każdy zakątek Los Santos. Gigantyczna mapa została szybko pożarta przez fanów, którzy w ciągu kilku godzin odnaleźli najróżniejsze tajemnice skrywane przez scenariusz. W końcu po długim oczekiwaniu znalezienie każdego kawałka Rockstar było minimum.

Ale GTA V to znacznie więcej. Gra ma wiele szczegółów, które sprawiają, że doświadczenie jest jeszcze bardziej zabawne i kompletne. Są to małe elementy, które na początku mogą pozostać niezauważone lub brzmią jak coś podstawowego dla niektórych graczy, ale mogą mieć ogromny wpływ na życie tych, którzy zaczynają w podziemnym świecie miasta.

Dlatego postanowiliśmy wymienić kilka drobnych wskazówek, które pomogą początkującym lub dać trochę wsparcia tym, którzy są już bardzo zaawansowani – lub ukończyli już historię – ale nadal chcą być zaskoczeni niektórymi elementami gry.

Koniecznie sprawdź najlepsze oferty GTA V na  PS3 ,  PS4 ,  Xbox 360 ,  Xbox One  i  PC .

1. Umiejętność korzystania z akcji

Kiedy nadejdzie pierwsza misja zabójstwa Lestera, wstrzymaj się. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie mogą rozwijać fabuły bez wykonania wszystkich zadań pobocznych, wiedz, że najlepszym sposobem na zostanie milionerem w Los Santos jest pozostawienie usług świadczonych przez mózg grupy do końca.


Dzieje się tak, ponieważ szanse na wygranie dużej ilości pieniędzy znacznie wzrastają po kredytach końcowych. To właśnie te zadania będą powodowały fluktuacje na giełdzie, a ponieważ na początku kampanii masz tylko kilka dolców, najlepiej zachować te zadania, gdy już będziesz pływać w pieniądzach po wielkim napadzie.

Więc kiedy Lester poprosi cię o zabicie dyrektora generalnego firmy, powie ci, która firma na tym skorzysta. Więc zainwestuj w nią wszystkie swoje pieniądze i poczekaj, aż zyski się pomnożą. Więc po prostu sprzedaj akcje i kup od tej, która była początkowo uszkodzona, aby wartość na twoim koncie bankowym eksplodowała do zera.


Pozostawienie tego na koniec sprawia, że ​​proces jest bardziej wydajny, ponieważ masz już kilkadziesiąt milionów dolarów na inwestycję, co sprawia, że ​​zwrot jest jeszcze bardziej satysfakcjonujący. Więc nie rób tak jak ja: zignoruj ​​Lestera i nie zwracaj na niego uwagi aż do napisów końcowych.

Ludzie ze strony Kotaku stworzyli bardzo szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci w najlepszy możliwy sposób wejść w świat giełdy i morderstw.

2. Znajdź swoją wiarę

Przed premierą GTA V Rockstar opublikował kilka wirusowych stron o tak zwanym Programie Epsilon, rodzaj sekty religijnej, którą moglibyśmy znaleźć w Los Santos. Jednak z wyjątkiem sporadycznych fanatyków rozsianych po ulicach i nawiązań do wypowiedzi „Kifflom” wypowiadanych przez niektóre postacie, nie przedstawiono nic znaczącego.


W rzeczywistości grupa odgrywa ważną rolę w mieście, ale w bardzo dyskretny sposób. Do tego stopnia, że ​​aby rozpocząć powiązaną misję, musisz najpierw obudzić swoją wiarę. Aby to zrobić, wybierz Michała i przejdź do przeglądarki mobilnej. Tam przejdź do epsilonprogram.com — czasami skrót pojawia się na ekranie głównym, co przyspiesza proces — i przejdź do opcji sprawdzenia swojej wiary.

Po udzieleniu odpowiedzi na krótką ankietę — pamiętaj, aby powiedzieć, że Twoje czeki mają kopię zapasową! — zobaczysz, że na twojej mapie pojawiła się dziwna ikona: to początek twojej duchowej podróży w ramach programu Epsilon. Warto pamiętać, że misje nie pojawiają się od razu i trzeba odczekać kilka godzin między jedną a drugą, ale żadna z nich nie wymaga dużego wysiłku.

Kolejną ważną wskazówką, aby przyspieszyć proces oświetlania, jest umiejętność radzenia sobie z czasem. W pewnym momencie wierni poproszą cię o spędzenie 10 dni w świętej szacie. I zamiast bić się po Los Santos w tej piżamie, idź do domu i śpij dziesiątki razy. Za każdym razem, gdy kładziesz się spać, czas wydłuża się o sześć godzin. Tak więc po kilku minutach leżenia i przebudzenia będziesz bliżej swojej wiary.


Ostatnim wyzwaniem jest przebiegnięcie 8 km przez pustynię. Problem polega na tym, że jeśli opuścisz święty obszar, licznik się resetuje. Sekret polega na zawiązaniu gumki do kontrolera i wciśnięciu przycisku sprintu na kilka minut. To sprawi, że Michael będzie się kręcił w kółko i nie grozi ci porażka. Wykorzystaj ten bezużyteczny czas, aby pójść do łazienki, zjeść i powiedzieć rodzinie, że wszystko jest w porządku.

Wreszcie możesz zarobić 2 miliony dolarów, porzucając misję i uciekając z samochodem pełnym gotówki. Bezpieczeństwo idzie za tym, ale nic zbyt skomplikowanego.

3. Nie bój się kupować nieruchomości

O ile nie ma możliwości zakupu domów w Los Santos, można kupić niektóre lokale w całym mieście. Niektóre z nich są niezwykle drogie, ale zdecydowana większość jest przystępna cenowo i może przynieść pewne korzyści.

image_normal

Główną zaletą bycia inwestorem jest to, że niektóre z tych punktów przyniosą stały zwrot na Twoje konto. Niektóre przynoszą stały zysk, podczas gdy inne zależą od tego, ile używasz lub wchodzisz w interakcje z samym miastem. Na przykład w przypadku złomowiska otrzymywane pieniądze wzrastają w zależności od liczby zniszczonych pojazdów. Więc jeśli kupisz to miejsce, nie zastanawiaj się dwa razy nad wysadzeniem samochodów na swojej drodze.

Kolejnym punktem są dodatkowe misje. Zakup firmy taksówkowej zapewni Ci telefony od klientów, którzy chcą zwiedzić Los Santos, a wpompowanie pieniędzy do lokalnej mariny zwolni przejażdżki łodzią motorową po lokalnej zatoce.

4. Przeszukaj internet

Wśród tak wielu akcji ryzykowne jest stwierdzenie, że powinieneś spędzić kilka minut na przeglądaniu Internetu. Ale prawda jest taka, że ​​GTA V ma wiele sekretów i żartów rozpowszechnianych w swoim fałszywym internetowym wszechświecie.


Oprócz parodii na Facebooku i Twitterze — które przedstawią szczegóły tego świata, podkreślając niektóre postacie, które nie pojawiają się w fabule — inne witryny mają kilka żartów i easter eggów , które sprawiają, że doświadczenie jest jeszcze przyjemniejsze. Przykładem tego jest to, że jeśli przeszukasz stronę Hush Smush – dedykowaną osobom szukającym swobodnego seksu – znajdziesz profil Amandy, żony Michaela.

5. Wykorzystaj ograniczenia na swoją korzyść

Jak wspomniałem w swojej recenzji, GTA V nie jest idealne i ma pewne ograniczenia, które nie są problematyczne, ponieważ sprawiają, że gra jest jeszcze przyjemniejsza. Dowodem na to jest to, że pole widzenia policjantów wpływa na ich sztuczną inteligencję, przez co nieco łatwiej jest im uciec.


Podczas bardziej szalonych pościgów — powyżej trzech gwiazdek, gdy do akcji wkraczają helikoptery — wiedz, dokąd uciec, aby umknąć oczom prawa. A bardziej niż omijanie dróg i chowanie się w krzakach, staraj się wchodzić w alejki i pozostawać za murami. Tak więc, o ile agenci cię ścigają, nie zobaczą cię, jeśli wskoczą na twoją postać. Będą patrzeć w przyszłość i zostawią cię w spokoju.

Kolejną wskazówką na ucieczkę przed policją jest wskoczenie do wody i odpłynięcie jak najdalej od brzegu. To uwolni cię od pojazdów, a twoim jedynym zmartwieniem będzie helikopter i łodzie, które mogą się pojawić. Aby ich uniknąć, po prostu pozostań w najgłębszych regionach, wynurzając się tylko po to, by oddychać.

6. Zawsze miej pod ręką materiały wybuchowe

Jeśli jesteś hałaśliwym i chaotycznym graczem, ulubiona będzie broń wybuchowa. I nic dziwnego, ponieważ są najbardziej przydatne, jeśli chodzi o torowanie drogi. Na przykład bomby samoprzylepne mogą zniszczyć radiowozy, które są na twoim ogonie, ułatwiając ucieczkę.


Dodatkowo, granatnik może posłużyć do wykończenia każdego zagrożenia. W misjach Trevor’s Kill broń pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ponieważ jednym strzałem możesz wykończyć pół tuzina wrogów. Kiedy bazooka zostanie wypuszczona, nawet helikoptery nie unikną jej furii.

7. Strzelaj do opon

Wiele misji GTA V obejmuje pościgi. A najlepszym sposobem na zaoszczędzenie czasu w ruchu ulicznym jest jak najszybsza neutralizacja wroga. Główną wskazówką w tym zakresie jest wyćwiczenie celowania i jak najszybsze strzelanie do opon. Dzięki temu uciekający pojazd będzie niestabilny i będziesz mógł się do niego znacznie łatwiej podejść.

8. Pomóż nieznajomym

Rockstar postanowił wprowadzić do Los Santos coś, co wprowadził już w Red Dead Redemption: zdarzenia losowe. W każdej chwili twoja postać może natknąć się na kogoś, kto potrzebuje pomocy, niezależnie od tego, czy chodzi o przejażdżkę, czy odzyskanie skradzionego portfela lub torebki.


Do Ciebie należy decyzja, czy ta osoba zasługuje na Twoją uwagę, ale zdecydowanie zalecamy przerwanie tego, co robisz, na kilka chwil, aby udzielić pomocy. W niektórych przypadkach, oprócz rozdania jako podziękowania, ci NPC okazują swoją wdzięczność czymś dodatkowym. Niektórzy wynagrodzą Cię kilkoma tysiącami dolarów w akcjach, podczas gdy inni będą gotowi pomóc podczas oszustw, poszerzając zakres Twoich możliwości.

9. Nie oszczędzaj, zatrudniając do swoich oszustw

Kolejną kwestią, o której wspomniałem w analizie, jest swoboda, jaką masz przy organizowaniu ciosów. Oprócz zdefiniowania podejścia, określasz również, których specjalistów zatrudnisz do pomocy. Chodzi o to, że każde z zaangażowanych nazwisk ma poziom umiejętności i na tej podstawie poprosi o procent udziału w zyskach.


To Twój wybór. Aby wszystko się udało, najlepiej otworzyć kieszenie i dzwonić tylko do najlepszych, ponieważ bycie trochę bardziej ekonomicznym zwiększa ryzyko błędu. Wiedza o tym, jak to dozować, jest niezbędna. Zwróć uwagę na kwestie Lestera, ponieważ wskaże, kto jest krytyczny w tej misji, a kto może być mniej wykwalifikowany – co może w końcu przynieść ci kilka tysięcy dolarów.

10. Zalety łatwego życia

Szybka wskazówka: jeśli chcesz zwiększyć wytrzymałość swojej postaci, nie musisz biegać bez końca po ulicach Los Santos. Zatrudnienie prostytutki i skorzystanie z jej usług poprawia atrybuty trójki bohaterów, więc nie wahaj się zatrzymać na tym rogu i zapoznać się z materiałem.


11. Weź taksówkę

Jedną z rzeczy, które najbardziej mnie wciągnęły w GTA V, było bycie na południe od miasta i pójście na północ od Sandy Shores. O ile scenariusz był pełen szczegółów i rzeczy, których jeszcze nie odkryłem, w wielu momentach chciałem po prostu dotrzeć do celu i być szczęśliwym. Dlatego kocham taksówki.

Jeśli chcesz przejechać przez mapę w ciągu kilku sekund, po prostu wybierz żądane miejsce docelowe na mapie i użyj telefonu komórkowego, aby zadzwonić do taksówkarza. Pierwsza opcja lokalizacji, jaką zaoferuje, to ta, którą zaznaczyłeś.

12. Odzyskaj swoje samochody bez wydawania pieniędzy

Jeśli potrzebujesz całego samochodu i nie chcesz wydawać go na mechanikę, bardzo przydatną wskazówką jest zmiana postaci i natychmiastowy powrót do pierwszego. To mały błąd, który naprawia wszystkie uszkodzenia pojazdu i pozostawia go jak nowy bez konieczności płacenia ani grosza. To nie zawsze działa, ale jest całkiem przydatne, kiedy to robi.

13. W poszukiwaniu najlepszych samochodów

Wśród różnych stron internetowych dostępnych w grze jest kilka poświęconych kupowaniu pojazdów specjalnych, takich jak luksusowe samochody i czołgi bojowe. Są dość drogie, ale mogą sprawić, że zwiedzanie Los Santos będzie wyjątkowe.https://www.youtube.com/embed/HIufJ-VrFDE?hl=pt_BR&version=3

Możesz jednak skorzystać z tych pojazdów bez konieczności przeżywania z tego powodu nieszczęścia. Wiele modeli dostępnych w sprzedaży online można znaleźć w określonych punktach na mapie, choć są one dość rzadkie. Na przykład czołg można ukraść z Fortu Zancudo, a żmiję truffade — uważany za najszybszy samochód w grze — można znaleźć w Vinewood, niedaleko sklepu jubilerskiego.

14. Nie stawiaj czoła glinom.

Nigdy. Nigdy.https://www.youtube.com/embed/CXgaJaMROrw?hl=pt_BR&version=3

Pomoc GTA Online Jeśli ukończyłeś już główną kampanię, a teraz chcesz zapuścić się w wieloosobowy świat GTA Online, masz też kilka wskazówek, które pomogą ci przetrwać mecze i ułatwią ci życie na różne sposoby.

15. Wybierz samochód, który działa

Również w samouczku Simeon za darmo odwiedzi Los Santos Custom i poprosi o kradzież samochodu, aby tam pojechać. Zamiast brać pierwszą wannę, która pojawi się na twojej drodze, poświęć trochę więcej czasu na szukanie nieco lepszego samochodu, ponieważ ten pojazd będzie twój przez kilka pierwszych godzin rozgrywki.


Eksploruj region Vinewood w poszukiwaniu wspaniałych maszyn. Znajdź ten, który najlepiej pasuje do Twojego stylu gry, zarówno pod względem jazdy, jak i prędkości. Kiedy zdecydujesz, który z nich wybrać, wykup ubezpieczenie. To pomoże — bardzo! — podczas wykonywania pierwszych usług.

16. Zostaw swoje pieniądze w banku

Prawie nie ma potrzeby, aby twoja postać chodziła z gotówką w ręku. W rzeczywistości jest to nawet niebezpieczne: jeśli pojawi się jakiś szaleniec i zdecyduje się go zabić, wszystkie pieniądze zgromadzone w jego kieszeniach mogą zostać skradzione. Więc nie wahaj się dokonywać stałych wpłat, aby temu zapobiec.

Co najlepsze, tę transakcję finansową można wykonać bezpośrednio z telefonu komórkowego, co ułatwia sprawę. I nie musisz się nawet martwić o wypłaty, ponieważ wszystkie sklepy akceptują polecenie zapłaty na Twoje konto. To tylko kilka funkcji, które będą wymagały gotówki, ale nic podstawowego.

17. Aktywuj tryb pasywny

Chcesz iść do łazienki i nie chcesz przegapić wszystkiego? Masz dobrą sumę pieniędzy i nie ufasz bankowości internetowej ? Nie martw się, istnieje sposób, aby pozostać odpornym na kpiny innych postaci. Jedna z funkcji dostępnych w minimenu — ta, która pojawia się po przytrzymaniu przycisku Wybierz — to tryb pasywny, który zapobiega atakom innych graczy.

Za jedyne 100 dolarów możesz swobodnie poruszać się po mieście bez ryzyka trafienia w tył głowy lub przejechania przez kogoś. To bezpieczny sposób na przetrwanie.

18. Obserwuj swoją reputację

Rockstar posiada system reputacji, dzięki czemu tryb online jest korzystny dla wszystkich. Jeśli jesteś chaotycznym typem, który lubi strzelać i wysadzać w powietrze swoich przyjaciół, gra rozpozna to zachowanie i postawi Cię wśród innych osób o podobnych tendencjach. Jeśli chodzi o pacyfistów, szanse wpadnięcia do pokoju z innymi spokojnymi graczami są znacznie większe.

Wskazówki dotyczące gta v

To samo dotyczy sytuacji, gdy opuścisz mecze przed ich zakończeniem. Chodzi o to, aby złych przegranych pozostawić z innymi im podobnymi, podczas gdy reszta będzie się dobrze bawić bez ryzyka, że ​​zostanie skrzywdzona.

19. Utwórz konto Rockstar Social Club

Jeśli nie założyłeś jeszcze konta w serwisie, nie trać czasu. Gra przynosi wiele korzyści tym, którzy powiązali profile, zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i online. W trybie wieloosobowym, oprócz możliwości uczestniczenia w Commandos, nadal otrzymujesz broń za darmo podczas odwiedzania Ammu-nation. Dla tych, którzy rozpoczynają swoją podróż i nadal nie mają gdzie paść trupem, posiadanie strzelby za darmo jest bardzo dobre.

20. Graj u boku swojej ekipy

Uczestnictwo w ekipie to znacznie więcej niż przebywanie z przyjaciółmi. Gra zachęca do spacerów w grupie, ponieważ misje wykonywane z partnerami gwarantują więcej doświadczenia niż te wykonywane w pojedynkę lub z nieznajomymi. Tak więc, aby szybko ewoluować, zadzwoń do chłopaków.

21. Uratuj swój samochód przed zniszczeniem

Jeśli zostaniesz zabity lub aresztowany, istnieje ryzyko, że Twój samochód zostanie skonfiskowany przez policję. W takim przypadku biegnij do magazynu i odzyskaj go, zanim organy ścigania wykorzystają swoje siły, by zamienić go w złom. Dzieje się tak dlatego, że pojazd może poczekać na swojego właściciela po określonym czasie, a jeśli się nie pojawi, zostaje zniszczony.


Uratowanie go jest proste: po prostu zaatakuj miejsce i uciekaj jak najszybciej, ponieważ policja musi natychmiast spróbować go schwytać.

Kolejną zabawną wskazówką jest to, że jeśli masz tam inny samochód, możesz przebić jego opony i zniszczyć podwozie, ponieważ należy do innego gracza. Jeśli chcesz się na kimś zemścić, to jest na to najlepszy moment.

22. Kup garaż

Jak tylko uda ci się zgromadzić sporą sumę pieniędzy, nie zastanawiaj się dwa razy nad kupnem garażu do przechowywania samochodów. Oprócz tego, że możesz poszerzyć swój wybór, pomoże ci to szybciej się rozwijać, a także uchroni cię przed utknięciem w szczerym polu.

23. Sprzedawaj skradzione samochody

Dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy w GTA Online jest sprostanie nazwie gry. Możesz ukraść kilka samochodów w środku miasta i sprzedać je w Los Santos Custom za kilka tysięcy dolarów. Pomoże Ci to założyć swoje pierwsze gniazdo i zdobyć pierwsze nieruchomości.


Ale nie daj się ponieść emocjom: między jedną a drugą sprzedażą upływa pewien czas, więc upewnij się, które pojazdy zabrać do swojego ulubionego odbiornika.

24. Noś maski

Okradanie sklepów to jedna z najfajniejszych rzeczy do zrobienia w GTA Online. Lepiej jednak zachować ostrożność wchodząc do lokalu. Jeśli spróbujesz obrabować to samo miejsce kilka razy, właściciel rozpozna cię i wezwie policję, gdy tylko wejdziesz przez te drzwi. Albo to, albo strzeli, nie pytając, po co przyszedłeś.


Aby temu zapobiec, kup maski. Ukrycie twarzy sprawi, że efekt zaskoczenia będzie działał, a akcja będzie o wiele przyjemniejsza.

Inną powiązaną wskazówką jest, aby nigdy nie odwracać się plecami do sprzedawcy, ponieważ może on być uzbrojony i czekać na otwarcie, aby się bronić. Również sami przechodnie mogą próbować grać bohatera i atakować cię od tyłu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.