Horizon Forbidden West

horizon zero dawn 2

Horizon Forbidden: West zostało wydane w ten piątek (18) wyłącznie na PlayStation 4 ( PS4 ) i PlayStation 5 ( PS5 ). Gra stworzona przez firmę Guerrilla Games jest kontynuacją wydanej w 2017 roku gry Horizon: Zero Dawn . Kontynuacja będzie kontynuacją historii Aloy, bohaterki serii, której celem jest zbadanie plagi, która rozprzestrzeniła się na Ziemi i zatruwa zwierzęta oraz witrynę. rośliny. Można go teraz kupić w PS Store i obecnie kosztuje 349,90 R$ na PS5 i 299,90 RRL na PS4.

Dla tych, którzy grali w pierwszą grę dawno temu, możliwe, że początek Zakazanego Zachodu zmyli brak wspomnień z gry z 2017 r. W ten sposób TechTudo przygotowało poradnik z głównymi wydarzeniami Horizon Zero Dawn. Warto pamiętać, że poniższe tematy przyniosą spoilery fabuły pierwszej gry autorstwa Guerrilla Games.

🎮 Horizon: Forbidden West ma wymagającą rozgrywkę i dobrą fabułę; zobacz recenzję

Sprawdź ten przewodnik po nurkowaniu na Zakazany Zachód — Zdjęcie: Materiały informacyjne/Sony Interactive Entertainment

Sprawdź ten przewodnik po nurkowaniu na Zakazany Zachód — Zdjęcie: Materiały informacyjne/Sony Interactive Entertainment

Kontekst przed zerowym świtem

Akcja gry Horizon Zero Dawn toczy się w postapokaliptycznej przyszłości, w której planetę opanowały maszyny przypominające dinozaury. Ludzie nie mają kontroli nad środowiskiem i są w ciągłym konflikcie z tymi maszynami. W tym kontekście gracz spotyka Aloy, dziecko, które urodziło się w plemieniu Nora i zostało wygnane niedługo po jej narodzinach. Podczas rozwoju gry użytkownik będzie kontrolował Aloy w jej dążeniu do odkrycia jej pochodzenia, ponieważ jej plemię twierdzi, że urodziła się w jaskini, a nikt nigdy nie widział matki protagonisty.

Zero Dawn przynosi prymitywną walkę z gigantycznymi maszynami — Zdjęcie: Disclosure / Guerilla Games

Zero Dawn przynosi prymitywną walkę z gigantycznymi maszynami — Zdjęcie: Disclosure / Guerilla Games

W ten sposób gracz odkryje, że świat osiągnął ten punkt po poczynaniach Teda Faro, właściciela firmy Faro, w XXI wieku. Ten przedsiębiorca był odpowiedzialny za tworzenie maszyn bojowych, które miały usterkę programistyczną i stały się agresywne. Dzięki zdolności do reprodukcji broń Faro zużywała biomasę jako paliwo i wkrótce naraziła planetę na ryzyko wyginięcia.

Czym jest Projekt Zero Dawn

Aby spróbować odwrócić sytuację stworzoną przez jego firmę, Ted Faro poszukuje Elisabet Sobeck, genialnej naukowca w dziedzinie robotyki. Sobeck zwrócił jednak uwagę, że nie ma sposobu, aby odwrócić proces wymierania, który maszyny zastosowały na planecie. W tym kontekście zaczęła pracować nad alternatywą, która dałaby trochę nadziei ludzkości.

Tak narodził się Projekt Zero Dawn. Polegał on na stworzeniu zaawansowanej sztucznej inteligencji o kryptonimie GAIA, która byłaby w stanie samodzielnie produkować i sterować maszynami. Intencją Sobecka było, aby ta sztuczna inteligencja zmieniła kod robotów Faro, aby zasnęły, podczas gdy ich maszyny przywróciłyby warunki niezbędne do ponownego zaludnienia planety. Aby ponownie zaludnić Ziemię, prototyp zawierał również system ludzkich klonów.

Horizon Zero Dawn przynosi dystopijny otwarty świat zdominowany przez maszyny i mnóstwo akcji — Zdjęcie: Disclosure / Guerrilla Games

Horizon Zero Dawn przynosi dystopijny otwarty świat zdominowany przez maszyny i mnóstwo akcji — Zdjęcie: Disclosure / Guerrilla Games

Co poszło nie tak z Project Zero Dawn

Teoretycznie projekt Zero Dawn nie zawiódł w swoim głównym celu, jakim było ponowne zaludnienie planety. Dlaczego jednak gra przedstawia prymitywne ludy? Dzięki znakomitej architekturze projekt zapewnił GAIA podsystemy odpowiedzialne za ważne części procesu ponownego zaludniania. Jedną z tych funkcji był APOLLO, odpowiedzialny za gromadzenie całej wiedzy, jaką ludzkość posiadała aż do jej wyginięcia.

Jednak Ted Faro, przerażony własnymi czynami i dotknięty śmiercią Elisabet Sobeck, uznał, że wiedza zawarta w APOLLO jest zbyt niebezpieczna dla ludzkości. W związku z tym postanowił zabić cały zespół zaangażowany w ten podsystem, oprócz usunięcia wszystkich danych, które posiadał APOLLO. I dlatego nastąpiło ponowne zaludnienie, ale bez ludzkiego zrozumienia tego, co działo się na świecie przed pierwszym wyginięciem.

HADES i Elisabet Sobeck

Jak wspomniano powyżej, projekt Zero Dawn nie zawiódł w swoim głównym celu, ale wraz z postępem gry plemiona zgłaszają rosnącą agresję maszyn. A za to zachowanie odpowiedzialny jest HADES, inny podsystem GAIA. Rolą tej sztucznej inteligencji było wywołanie drugiego wyginięcia, jeśli GAIA nie zapewni niezbędnych warunków do życia ludzkiego na planecie.

Aloy może uzyskać dostęp do baz Zero Dawn dzięki DNA Elisabet — Zdjęcie: Reproduction/Murilo Molina

Aloy może uzyskać dostęp do baz Zero Dawn dzięki DNA Elisabet — Zdjęcie: Reproduction/Murilo Molina

Jednak wraz z rozwojem fabuły gry, Aloy odkrywa, że ​​HADES został uszkodzony i stał się samoświadomy, podobnie jak GAIA. W ostatniej próbie ocalenia ludzkości GAIA dokonała autodestrukcji, mając nadzieję na wyeliminowanie również HADES. Jednak wcześniej wyprodukowała klon Elisabet Sobeck, samą Aloy, która przynosi DNA potrzebne do wejścia do baz Zero Dawn i reaktywacji GAIA.

W tym kontekście ustanawia się Horizon Forbidden West. Akcja gry toczy się sześć miesięcy po finałowej bitwie pierwszej części, w której Aloy przerwała akcję i samoświadomość HADES. Tutaj, szukając kopii zapasowej GAIA, aby przywrócić proces terraformacji, Aloy próbuje również dowiedzieć się, kto w ogóle aktywował HADES.

Początek w Zakazanym Zachodzie

Horizon Forbidden West przywraca Aloy sześć miesięcy po zakończeniu Zero Dawn;  zobacz wskazówki na dobry początek — Zdjęcie: Reproduction/Yuri Hildebrand

Horizon Forbidden West przywraca Aloy sześć miesięcy po zakończeniu Zero Dawn; zobacz wskazówki na dobry początek — Zdjęcie: Reproduction/Yuri Hildebrand

Jeśli gracz jest przyzwyczajony do mechaniki Zero Dawn, dobrą wiadomością jest to, że sequel zachowuje większość oryginalnej rozgrywki. Mimo to, aby rozpocząć nową grę z otwartym światem, zawsze dobrze jest mieć kilka wskazówek, które pomogą w orientacji.

1. Ciesz się zadaniami pobocznymi

Historia Zakazanego Zachodu jest bardzo atrakcyjna i to normalne, że chcesz przyspieszyć kroki, aby poznać następny rozdział. Ponieważ jednak jest to gra z otwartym światem z niebezpiecznymi wrogami, konieczne jest dobre działanie na postępy Aloy. Najlepszym sposobem na to jest inwestowanie w zadania poboczne, które zapewnią ci sporą ilość doświadczenia do awansowania. Ponadto w Zakazanym Zachodzie wiele cennego ekwipunku pozyskuje się dzięki misjom pobocznym. Warto więc zwracać uwagę na cele drugorzędne podczas zagłębiania się w tytuł.

2. Naucz się używać różnych broni

Zakazany zachód oferuje szeroką gamę broni — Zdjęcie: Reproduction/Igor Oliveira

Zakazany zachód oferuje szeroką gamę broni — Zdjęcie: Reproduction/Igor Oliveira

Nowa gra oferuje szerszy zakres opcji, jeśli chodzi o broń. Jednak nie tylko broń rośnie w zmienność, ale także wrogowie. W ten sposób gracz musi nauczyć się korzystać z jak największej ilości sprzętu.

Dzieje się tak dlatego, że nie wszystkich przeciwników da się pokonać podstawowym łukiem. Dobrym sposobem na trenowanie różnych rodzajów broni są obozy szkoleniowe rozsiane po plemionach, które odwiedza Aloy. Istnieją określone obszary dla jednej broni, więc skorzystaj z tego.

3. Skupienie jest twoim najlepszym przyjacielem w walce

Focus pomaga łatwiej eliminować maszyny — Zdjęcie: Reproduction/Yuri Hildebrand

Focus pomaga łatwiej eliminować maszyny — Zdjęcie: Reproduction/Yuri Hildebrand

Jedno ze znaczących ulepszeń walki w Zakazanym Zachodzie dotyczy Focus. Obiekt technologiczny, z którego korzysta Aloy, jest ogromnym atutem w walce z wrogimi maszynami. W tej nowej grze system zyskał różnorodność w eksploracji części każdej maszyny, a ponadto jest łatwiejszy w nawigacji. Przeanalizuj więc każdy słaby punkt wroga i opracuj najlepszą możliwą strategię walki.

4. Uważaj, co sprzedajesz handlowcom

Kilka elementów może pomóc w ewolucji sprzętu — Zdjęcie: Reproduction/Igor Oliveira

Kilka elementów może pomóc w ewolucji sprzętu — Zdjęcie: Reproduction/Igor Oliveira

Dzięki znacznemu rozszerzeniu opcji wyposażenia istnieje kilka przedmiotów potrzebnych do ewolucji, a nawet zakupu każdego z nich. Dlatego uważaj przy sprzedaży przedmiotów zdobytych podczas eksploracji. W tym Zakazany Zachód ułatwia proces dbania o zapasy dzięki dodaniu magazynu. W ten sposób nie musisz rozpaczać, sprzedając przedmioty, aby zrobić miejsce w ekwipunku.

5. Zainwestuj w zwiększenie odwagi

Zakazany Zachód wprowadza nowe drzewko umiejętności z dodatkowymi wzmocnieniami odwagi. Są to zdolności tymczasowe, które zapewniają Aloy świetne profity, takie jak szybsze leczenie, a nawet wydłużanie czasu celowania. Drzewo umiejętności gry składa się z sześciu podsekcji, z których każda zawiera kilka dostępnych wzmocnień odwagi. Dlatego konieczne jest ostrożne inwestowanie w te nowe umiejętności, aby ułatwić sobie życie przeciwko najbardziej skomplikowanym wrogom.

6. Eliminuj maszyny, ale także zwierzęta

Horizon zwraca uwagę biomami pełnymi imponujących maszyn, ale warto pamiętać, że na tym świecie żyją też zwierzęta. Są one niezwykle cenne przy zwiększaniu poziomu ekwipunku, ponieważ rzadkie przedmioty zdobywane podczas polowania są potrzebne między innymi do ulepszania toreb, gotowania posiłków. Impuls skupienia wystarczy, aby stwierdzić, czy w pobliżu są jakieś zwierzęta, a jeśli tak, nie wahaj się ich zabić.

Leave a Reply

Your email address will not be published.