Ak grać w Minecrafta [10 wskazówek dla początkujących w grze]

wskazówki dotyczące Minecrafta

Istnieje wiele sposobów, aby po raz pierwszy zagrać w Minecrafta , gdziekolwiek chcesz lub jak uznasz za stosowne. Jednak zawsze dobrze jest znać kilka podstawowych wskazówek, aby nie mieć zbyt wielu trudności na początku swojej przygody w grze.

Zebraliśmy tutaj 10 z nich, które bardzo pomogą Ci w Twojej podróży.

  • Jak zmienić nazwę użytkownika w Minecrafcie
  • Co to jest i jak grać w Robloxa?
Microsoft / Minecraft / jak grać w Minecrafta

Jak grać w Minecrafta [10 podstawowych porad]

1. Nigdy nie zabraknie materiałów

Microsoft / Minecraft / jak grać w Minecrafta

Podstawy podstaw:

Eksploruj swoje otoczenie i zbieraj materiały do ​​tworzenia broni, zbroi, jedzenia, narzędzi i materiałów budowlanych. Niektóre regiony (np. pod ziemią) mają rzadsze materiały, takie jak obsydian i czerwony kamień, ale musisz mieć odpowiedni sprzęt i oczywiście wskazane jest posiadanie wysokiego poziomu i dobrego sprzętu, aby przetrwać.

2. Przesadź ponownie ścięte drzewa

Microsoft / Minecraft / jak grać w Minecrafta

Ścinając drzewo, niszcz liście i zbieraj pędy, które możesz wykorzystać do ich przesadzenia. Wykop dołek o głębokości 2 (dwóch) bloków i umieść drzewko, które stanie się znacznie większym drzewem, niż gdybyś je posadził w dole o głębokości 1 (jednego) bloku. Potrzeba 1 (jednego) dnia, aby pączek zamienił się w dorosłe drzewo.

3. Nie buduj drewnianego schronienia

Microsoft / Minecraft / jak grać w Minecrafta

Jak wie każdy, kto zna historię Trzech Świnek , drewniane wiaty nie są wystarczająco bezpieczne. Nie daj się zwieść temu, że materiał jest najobfitszy i wykorzystaj go do stworzenia swojego domu, ponieważ będzie on podatny na ataki ognia, jak zombie, które płoną w słońcu. Jeśli tak się stanie, stracisz wszystko, co przechowywałeś w schronie, więc posłuchaj rady Pilota: zbuduj go z kamienia.

4. Unikaj wychodzenia w nocy na początku gry

Microsoft / Minecraft / jak grać w Minecrafta

Wychodzenie w nocy na eksplorację na początku gry to zły pomysł. Oprócz twojego niskiego poziomu i najprawdopodobniej wciąż nie masz dobrego ekwipunku i broni, liczba wrogów i potworów wędrujących w ciemności jest znacznie większa. Dlatego wolę pozostać w swoim zacisznym schronie (nie zapomnij umieścić w nim drzwi) i pozostań bezpieczny do wschodu słońca.

5. Zawsze miej jedzenie w ekwipunku

Microsoft / Minecraft / jak grać w Minecrafta

Poszukiwacze przygód nie zatrzymują się na pusty żołądek, a Minecraft nie jest inny. Zawsze miej zapas żywności w swoim ekwipunku, kiedy idziesz na eksplorację i miej oko na swój wskaźnik głodu. Jeśli twoja postać umrze z głodu, stracisz wszystkie swoje przedmioty, więc upewnij się, że dobrze się odżywiasz.

6. Stwórz nieskończone źródło wody

Microsoft / Minecraft / jak grać w Minecrafta

Możesz stworzyć nieskończone źródło wody, kopiąc dziury w ziemi, przestrzegając następującej zasady: otwór, którego użyjesz do czerpania wody, musi być połączony z dwoma kolejnymi blokami źródła wody. Na przykład wykop otwór 3 x 1 o głębokości 1 kostki (na zdjęciu powyżej) i napełnij oba końce wodą, która wypełni wszystko. Jeśli zawsze będziesz czerpać wodę ze środka, fontanna nigdy nie wyschnie.

7. Stwórz własną farmę

Microsoft / Minecraft / jak grać w Minecrafta

Podczas zbierania materiałów znajdziesz nasiona, których możesz użyć do sadzenia. Dzięki nim możesz stworzyć farmę i mieć zasoby do produkcji większej ilości żywności, a ponieważ przyciągnie to zwierzęta, możesz także hodować zwierzęta. Z biegiem czasu staniesz się właścicielem farmy i będziesz miał swobodny dostęp do materiałów i żywności, o ile będziesz wiedział, jak utrzymać plony i zwierzęta zawsze w dobrym stanie.

8. Wiedz, co stworzyć

Jak sama nazwa wskazuje, Minecraft to gra, w której główną mechaniką jest wydobywanie i tworzenie przedmiotów i narzędzi. Mając odpowiednie materiały, takie jak drewno, żelazo, kamień itp., możesz tworzyć elementy budowlane, broń, zbroję itp. Musisz jednak połączyć surowce. Dobrą wskazówką jest zajrzenie na stronę minecraftcrafting.info , która zawiera szczegółowe przewodniki na temat tworzenia każdego rodzaju przedmiotu.

9. Jeśli to możliwe, unikaj walki

Chociaż wydaje się, że łatwo jest stawić czoła i pokonać wrogów, od najprostszych do przerażających (i wybuchowych) Creeperów, nie jest wskazane wchodzenie w walkę z niskimi poziomami, bez przyzwoitej zbroi lub broni. Oznacza to, że wolę uciekać przed każdym wrogiem, gdy uczysz się radzić sobie w trybie przetrwania.

10. Bądź wolny, aby tworzyć i odkrywać

Największą zaletą gry w Minecrafta jest Twoja wolność. W trybie Survival hasłem jest przetrwanie, podczas gdy tryb kreatywny oferuje bezpłatne narzędzia do tworzenia. Użytkownicy stworzyli wszystko, od drukarek 3D (!) po prymitywne , w pełni funkcjonalne komputery. Twoja wyobraźnia jest granicą.

Leave a Reply

Your email address will not be published.