PORADNIK CONAN EXILES: WSKAZÓWKI I PORADY, JAK PRZETRWAĆ

CONAN EXILES

Dzisiaj pojawił się na Playstation 4 i PC Conan Exiles Zestaw przetrwania we wszechświecie Conana Barbarzyńcy. Conan Exiles oferuje kilka opcji gry wieloosobowej na różnych serwerach do wypróbowania. Każdy serwer może mieć swoje własne zasady i wymaga indywidualnego podejścia do przetrwania. Istnieje jednak kilka podstawowych elementów, które można zastosować na dowolnym etapie gry.

Ten przewodnik zawiera kilka najważniejszych wskazówek, jak przetrwać w Conan Exiles , bez względu na typ serwera, na którym zdecydujesz się grać. Po stworzeniu postaci zostaniesz przeniesiony do pustynnego świata gry. Stamtąd to od Ciebie zależy, jak dokładnie postąpić.

Ale oto kilka sztuczek, które mogą Ci się przydać podczas podróży.

PORADNIK CONAN EXILES: WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PRZETRWANIA

Poradnik Conan Exiles: Wskazówki i porady, jak przetrwać

ZASPOKOIĆ PRAGNIENIE I GŁÓD

Aby przeżyć, trzeba pić i jeść. Polowanie jest niezbędne do zdobycia pożywienia.

To przetrwanie, prawda? Uważaj więc, aby nie umrzeć z pragnienia i głodu. Jeśli więc chcesz żyć długo w Conan Exiles, nie zapomnij zwrócić uwagi na wskaźniki jedzenia i wody w lewym górnym rogu ekranu.

Aby uzyskać wodę, po prostu zbliż się do dowolnego źródła wody i naciśnij „E”, gdy jesteś wystarczająco blisko. Z drugiej strony jedzenie jest nieco bardziej skomplikowane. Znajdziesz wiele owadów i innych małych istot , ale nie są one tak skuteczne w zaspokajaniu głodu. Najlepszym rozwiązaniem są jajka, które można zrywać z dużych gniazd w okolicy – upewnij się, że Twoi rodzice nie chowają się w pobliżu.

Na swojej drodze spotkasz też wiele dzikich zwierząt, takich jak króliki, żółwie, strusie . Jeśli zdołasz ich zabić, będziesz mógł je upiec nad ogniem. Gotowanie mięsa jest ważne – dłużej pozostanie świeże.

Ostrzeżenie: surowe mięso może zamienić się w zgniłe mięso, co spowoduje zatrucie pokarmowe.

RZEMIOSŁO I BUDOWNICTWO

Jak w każdym szanującym się przetrwaniu, Conan Exiles jest niezbędny do budowania przedmiotów, broni, ubrań i narzędzi.

Będziesz musiał stworzyć ubrania, które ochronią twoje ciało i inne przydatne narzędzia, które przydadzą się, gdy zdecydujesz się zbudować swoją pierwszą bazę.

Zacznij od zbierania gałązek, kamieni i włókien roślinnych, które można znaleźć w dowolnym miejscu na ziemi. Tylko za pomocą tych prostych elementów możesz stworzyć swój pierwszy kilof i siekierę. Ta prymitywna broń może pomóc ci zabić zwierzęta i oskórować je.

Gdy osiągniesz 5 poziom, możesz stworzyć łuk myśliwski – niezwykle przydatną broń w surowym środowisku ziem wygnańców.

Kamienie i drewniane gałęzie przydają się nie tylko do tworzenia narzędzi, ale także do budowy pierwszej bazy, więc ponownie zbierz ich jak najwięcej. Do zbudowania fundamentów, ścian, dachu i drzwi będziesz potrzebować ponad stu kamieni i dużo drewna .

W dalszej części gry możesz używać żelaza i stali oraz tworzyć zaawansowane narzędzia i broń. W tym celu będziesz musiał nauczyć się sztuki kowala lub ujarzmić sługę z odpowiednią umiejętnością . Jeśli chodzi o konstrukcję, będziesz musiał przygotować piec i ławkę kowala.

JAK OSWOIĆ THRALLI (NIEWOLNIKÓW)

Niewolników można ujarzmić za pomocą Koła Bólu, które złamie ich wolę. Każdy niewolnik ma unikalne zdolności.

W Conan Exiles jest wielu NPC, czyli „niewolników”, i każdy z nich ma różne umiejętności, które można wykorzystać na swoją korzyść. Ale najpierw musisz ich oswoić i zmusić, by ci służyli, umieszczając ich na Kole Bólu.

Proces udomowienia przebiega następująco:

 • Zbuduj Koło Bólu u swojej bazy
 • Stwórz pałkę i użyj jej do pokonania NPC.
 • Twórz łącza światłowodowe i używaj ich do zasilania nieprzytomnego NPC.
 • Sprowadź NPC do swojej bazy i umieść go na Kole Bólu.
 • Umieść trochę jedzenia w ekwipunku NPC, coś, co jest łatwe do zrobienia: na przykład jedzenie. Ale tak naprawdę jedzą to, co im dasz, więc to nie ma znaczenia.
 • Koło Bólu zostanie aktywowane, a twój niewolnik zostanie złamany.

Niektórych niewolników łatwiej oswoić niż innych, ale najtrudniejszymi są zazwyczaj wojownicy lub łucznicy, którzy mogą pomóc ci w walce z wrogami . Nie oznacza to jednak, że pokojowi NPC są bezużyteczni. Wręcz przeciwnie, kowal może być niezwykle przydatny w tworzeniu nowej broni, a garbarz może dostarczyć ci nowe ubrania.

Tego typu niewolnicy są wyjątkowo przydatni, ponieważ budują rzeczy szybciej niż twoja postać . Pozwól im pracować podczas polowania i zabijania.

CZCIJ BOGÓW I PRZYWOŁUJ AWATARÓW

Aby przeżyć, wskazane jest oddawanie czci bogom ze względu na niezwykłe moce. Gdy osiągniesz maksymalny poziom, możesz przywołać odpowiedniego Avatara, gigantycznego stwora.

Obecnie możesz czcić trzech bogów (technicznie rzecz biorąc, czterech Conan Exiles, ale Crom jest agnostykiem i nie daje mu żadnych mocy).

Wybrany bóg sprawi, że od razu zbudujesz ich ołtarz. Ale aby stworzyć kapliczki pozostałych bogów, musisz znaleźć odpowiednich kapłanów. Bogom można czcić , dokonując aktów ofiary .

 • Pierwszym bogiem jest Yog , który obdarza cię specjalną bronią i zbroją, jeśli zjesz ludzkie mięso w jego imieniu.
  Swojego kapłana, Nunu The Cannibal, znajdziesz w południowej części mapy.
  Będziesz musiał zbudować dla niego ołtarz zwany Studnią Joga.
 • Drugim bogiem jest Mitra , który daje mu możliwość tworzenia świętej broni, zbroi i symbolu Feniksa.
  Mitra jest bogiem sprawiedliwości i można go czcić z pomocą Jamili, królowej piratów.
  Jamila przebywa we wschodniej części mapy.
 • Ostatnim bogiem jest Set , który daje ci moce przeciw truciźnie i zdolność zamieniania węży w strzały . Kapłanem Seta jest Mek-Kamas i przebywa w północnej części mapy. Jeśli chcesz mocy Seta, musisz złożyć w ofierze ludzi na jego ołtarzu.

Kiedy osiągniesz najwyższy poziom kultu bogów, będziesz mógł przywołać awatary bogów – gigantyczne stworzenia, które mają ogromną siłę niszczenia. Ale ten element gry pojawia się znacznie później w twoich przygodach.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Gry do zarabiania prawdziwych pieniędzy
 • Darmowe karty i kody Roblox
 • Zarabiaj oglądając reklamy
 • Jak wygrać w ruletce za pieniądze w Internecie?
 • Jak otrzymać bezpłatną kartę podarunkową PlayStation
 • Zdobądź darmowe klejnoty w starciu royale
 • Zarabiaj pieniądze z Adfly
 • Najlepsze talie Clash Royale na każdą arenę
Poradnik Conan Exiles: Wskazówki i porady, jak przetrwać
Poradnik Conan Exiles: Wskazówki i porady, jak przetrwać
Poradnik Conan Exiles: Wskazówki i porady, jak przetrwać

Leave a Reply

Your email address will not be published.