10 podstawowych wskazówek dla początkujących w ARK:

porady dotyczące arki

ARK: Survival Evolved to gra, która celowała w gatunek survivalowy. Dzięki wielu ciekawym mechanizmom i dużej ilości zawartości gra może wydawać się bardzo trudna dla nowych graczy. Jeśli więc zaczynasz swoją przygodę z przetrwaniem w tym miejscu pełnym dinozaurów, zapoznaj się z 10 podstawowymi wskazówkami poniżej, aby rozpocząć przygodę z ARK we właściwy sposób!

1. Gospodarstwo materiałowe różni się w zależności od używanego narzędzia

W ARK: Survival Evolved rolnictwo materiałowe jest nieco inne niż w większości gier. Tutaj otrzymywane przedmioty zależą nie tylko od tego, skąd wydobywasz, ale także od tego, jakich narzędzi używasz.

Przykład 1 : jeśli uprawiasz drzewo za pomocą pięści lub kamiennego kilofa, otrzymasz znacznie więcej słomy. Z drugiej strony, jeśli uprawiasz to samo drzewo za pomocą Stone Axe, otrzymasz znacznie więcej drewna.

Przykład 2 : jeśli użyjesz kilofa na skale, otrzymasz krzemień, ale jeśli użyjesz topora, otrzymasz kamień.

Dlatego jak najszybciej buduj nowe narzędzia i eksperymentuj, aby zobaczyć, jak wchodzą w interakcję ze źródłami materiałów.

2. Pogoda jest również Twoim wrogiem

Ewolucja przetrwania Arki

W środowisku pełnym niebezpiecznych stworzeń łatwo jest po prostu martwić się tworzeniem broni. Wiedz jednak, że upał i zimno to wrogowie tak samo niebezpieczni jak dinozaury, których spotkasz po drodze.

Dlatego pamiętaj, aby hodować jak najwięcej błonnika, aby wytwarzać ubrania i czapki. Te przedmioty mają ogromne znaczenie, aby przetrwać chłód nocy. Ale bądź ostrożny! Te same ubrania, które chronią Cię przed hipotermią, mogą spowodować przegrzanie podczas upałów.

3. Dobrze zarządzaj swoimi punktami Engram

Punkty engramu służą do odblokowywania nowych receptur rzemieślniczych. Gromadząc wystarczającą liczbę punktów, gracze mogą wybrać przepisy do nauki, a tym samym wydać swoje punkty.

W tym kontekście sugerujemy, abyś zawsze skupiał swoje punkty engramów na najważniejszych rzemiosłach, takich jak:

  • kamienna siekiera
  • włócznia
  • Ognisko
  • Odzież (spodnie i koszule)

Nie będziesz w stanie odblokować wszystkich rzemiosł na raz, ale nie spiesz się. Oprócz punktów engramów engramy można znaleźć w zrzutach zaopatrzenia, które pojawiają się losowo na wyspie. Wykorzystaj więc swoje punkty w najważniejszych rzemiosłach. Pamiętaj, że Ognisko i Ubrania pomogą Ci przetrwać noc!

4. Zostań na plaży, na której zacząłeś

Ewolucja przetrwania Arki

Bardzo prosta wskazówka, ale pozwala uniknąć fundamentalnego błędu. Nie oddala się od plaży, na której rozpocząłeś grę z 3 powodów:

  • (Bardzo) Dangerous Predators rzadko pojawiają się w twoim regionie startowym, co pozwala ci spokojniej się uspokoić.
  • Posiadanie źródła wody w pobliżu jest na początku kluczowe, ponieważ wodę możesz nosić dopiero po nauczeniu się tworzenia kilku przedmiotów.
  • Kiedy nauczysz się tworzyć studnie nawadniające, zbiorniki i rury, przebywanie blisko źródła wody znacznie przyspiesza twoje postępy.

5. Nadaj priorytet szybkości ruchu!

Przy tak wielu statystykach do wyrównania w ARK wiemy, że wybór może być trudny dla nowych graczy. Dlatego mamy sugestię, która naszym zdaniem jest najlepszą opcją na początku gry: zwiększ szybkość ruchu! Wśród wszystkich opcji, szybsze tempo ma natychmiastowe skutki zarówno w przypadku ataku, obrony (lub ucieczki), jak i pozyskiwania zasobów. Pamiętaj: to, czego nie możesz dotknąć, nie może cię zabić!

Aby uzupełnić farmę surowców, podnieś trochę Wagi, aby zwiększyć udźwig, który możesz unieść.

6. Pomagają również obrażenia fizyczne i wytrzymałość

Z tych samych powodów, co szybkość ruchu, obrażenia fizyczne i wytrzymałość są świetnymi atrybutami, na których można się skupić. Pierwsza, oprócz zwiększania obrażeń zadawanych stworzeniom, zwiększa prędkość farmy kilku przedmiotów w grze, a druga zapewnia, że ​​wytrzymasz dłużej w każdej czynności, zwłaszcza podczas walki lub ucieczki.

7. Jak najszybciej wytrenuj parazaura, ale nie zapomnij go chronić

Ewolucja przetrwania Arki

Jednym z twoich pierwszych celów w ARK powinno być wyszkolenie parazaura. Te stworzenia pomagają nosić znacznie większą wagę i można na nich nawet jeździć, aby znacznie skrócić czas podróży. Jednak oczywiście z tak dużymi korzyściami wiążą się również zobowiązania.

W nocy wzrasta prawdopodobieństwo pojawienia się drapieżników, zwłaszcza jeśli wyszkoliłeś już parazaura. Tak więc nawet przy wysokim koszcie (na początek) powinieneś bardzo chronić swoje schronienie, a także zbudować Bramę Dinozaurów. W ten sposób zapewnisz większe bezpieczeństwo swojemu zwierzakowi i sobie.

8. Ulepsz swoje stworzenia jak siebie

Ok, to brzmi jak przykazanie, ale to prawda. Wszystkie twoje wytrenowane stworzenia również z czasem awansują, a także mają atrybuty do ulepszenia. Tak więc, wybierając aspekt, na którym się skoncentrujesz, stosuj tę samą logikę, jak w przypadku własnej postaci: szybkość ruchu i wytrzymałość przynoszą natychmiastowe korzyści i pomagają znacznie przyspieszyć twoje postępy.

9. Zbuduj bezpieczne, ale małe schronienie

Ewolucja przetrwania Arki

Ta wskazówka dotyczy również PVE, ale jest szczególnie przydatna w PVP. Zbuduj swoje schronienie ze wszystkim, czego potrzebujesz, ale unikaj niepotrzebnego powiększania go. Staraj się, aby był jak najbardziej zwarty, aby uniemożliwić mobom i graczom znalezienie go. W tym sensie musisz znaleźć dobrą równowagę między dobrą lokalizacją a niską podatnością. Na przykład, podczas gdy plaże są idealne do uprawy materiałów z jednej strony na drugą, to właśnie tam gracze znajdą cię o wiele łatwiej.

Postaraj się znaleźć miejsce, które jest dobrze chronione przez drzewa i widoczne z jak najmniejszej liczby kątów, najlepiej w pobliżu co najmniej dwóch ważnych miejsc na farmie.

10. Jeśli umrzesz, wróć, aby odzyskać przedmioty

Kiedy umrzesz w ARK, upuszczasz wszystkie przedmioty. OK, domyślnie. Okazuje się, na szczęście dla nas, że można je odzyskać wracając na miejsce śmierci i ponownie plądrując. Po prostu bądź bardzo (BARDZO) ostrożny, aby nie zginąć ponownie w drodze do torby, ponieważ w ten sposób naprawdę stracisz wszystkie przedmioty raz na zawsze.

Aby tego uniknąć, radzimy jak najszybciej zbudować schronienie na pościel. W ten sposób zostaniesz odrodzony w łóżku za każdym razem, gdy umrzesz, a nie w losowym miejscu. Poza tym dobrze, że masz dodatkowy zestaw zbroi, aby trzymać się blisko schronu i nie umrzeć po raz drugi, próbując odzyskać swoje przedmioty.

Leave a Reply

Your email address will not be published.